Lokalita

Wellness chalupa Na slunci je umístěna na velmi slunečném místě v jednom z nejhezčích koutů Jizerských hor v nadmořské výšce 825 m. Za dobré viditelnosti můžeme pozorovat i Ještěd.

Příchovice jsou správně součástí obce Kořenov, která je pozoruhodná svými jedinečnostmi, či jedinečná svými pozoruhodnostmi. Jedná se například o největší horskou obec v České republice s rozlohou více než 55 km2.

Součástí Kořenova je i osada Jizerka, která byla, se svými chaloupkami nepravidelně roztroušenými pod čedičovým vrchem Bukovec (1005 m) na tzv. Malé Jizerské louce v nadmořské výšce 862 m, v roce 1995 prohlášena za vesnickou památkovou rezervaci. Jméno dostala podle potoka Jizerka, který osadou protéká a do kterého se vlévá potok Sklářský a Safírový. Už samotné názvy napovídají, že tato oblast v historii proslula jako naleziště polodrahokamů a také sklářstvím. V 19. století tu byla založena první sklářská huť. Jizerka je obklopena národními přírodními rezervacemi, z nichž nejznámější jsou místní rašeliniště.